Z ostatniej chwili

Słodkie święta w Domach Dziecka w Częstochowie z Wawel i Fundacją „Wawel z Rodziną”

2019-12-18 14:39:27 informacje
img

W ramach tegorocznej edycji świątecznej akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” realizowanej przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” do 426 Domów Dziecka w całej Polsce przekazano ponad 5 ton słodyczy. Świąteczne zestawy słodkości Wawel trafiły także do placówek w województwie śląskim - w tym do 5 Domów Dziecka w Częstochowie. 

„Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” to projekt realizowany przez Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”. Do tej pory dzięki cyklicznym akcjom dla Domów Dziecka organizowanym już od 11 lat pracownicy marki Wawel w ramach wolontariatu przekazali aż 127 ton słodyczy ponad 440 placówkom opiekuńczo-wychowawczym w całej Polsce. 

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, przed Świętami Bożego Narodzenia Domy Dziecka otrzymały od marki Wawel i Fundacji „Wawel z Rodziną” ponad 5 ton słodyczy. W pomoc najmłodszym włączyli się także znani i lubiani Influencerzy, którzy odwiedzili wybrane ośrodki i wręczyli podopiecznym słodkości. 

Słodycze w grudniu trafiły łącznie do 5 placówek opiekuńczo-wychowawczych w Częstochowie – m.in. do Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ze Środowisk Zagrożonych '”AMICUS'” oraz Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej  Dom Życia  im. Leonii Nastał czy Katolickiej Placówki Wychowawczej „Nasz Dom”. 

Słodkie zestawy marki Wawel umiliły Święta także 49 innym ośrodkom opiekuńczo–wychowawczym na terenie województwa śląskiego zlokalizowanym między innymi w Kłobucku, Włodowicach czy Kłomnicach. 

#

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 r. kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. Wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 r. uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Page generated in 0.0189 seconds.