Z ostatniej chwili

Ślubowanie

2019-10-10 16:30:34 informacje
img

Uroczystość Ślubowania Słuchaczy XXIII Turnusu Studium Dziennego Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbędzie się na pl. Biegańskiego w piątek 11 października o godz. 12.00. Ślubowanie będzie poprzedzone uroczystą Mszą Świętą o godz. 10.00 w Bazylice na Jasnej Górze - informuje bryg. mgr inż. Dariusz Andryszkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Okres unitarny to doskonały sprawdzian dla siły charakteru, wytrwałości, współpracy ramię w ramię przyszłych strażaków. Egzamin ten zdali celująco.

Złożenie przysięgi jest momentem szczególnym, składa się bowiem ślubowanie pewnym wartościom – przed Komendantem, na sztandar Szkoły, w obecności władz i najbliższych. Od tego dnia, nowo zaprzysiężeni strażacy będą zobowiązani do postępowania w swoim życiu zgodnie ze słowami roty ślubowania.

Niewiele jest zawodów, gdzie składana jest przysięga.

Wypowiada się m.in. te słowa roty: „...być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia....” - to słowa, które zobowiązują.

Do przysięgi przystąpi 94 słuchaczy w tym dwie kobiety, po złożeniu Ślubowania zostaną przyjęci w poczet kadetów CS PSP, a tym samym zwiększą szeregi funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia serdecznie zapraszają rodziny, znajomych słuchaczy, a także wszystkich sympatyków służb ratowniczych. Ten wyjątkowy dzień zbiega się jednocześnie z XXV-leciem istnienia Centralnej Szkoły PSP i będzie doskonałą okazją zaprezentowania nowoczesnego sprzętu, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna. Między godz. 13.00 a 13.45 odbędzie się parada samochodów pożarniczych z Rynku Wieluńskiego przez plac Biegańskiego do Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, gdzie następnie zostanie uroczyście odsłonięta tablica pamiątkowa 7 pułku artylerii lekkiej Wojska Polskiego, która w przeszłości stacjonowała w koszarach na Stradomiu, gdzie obecnie znajduje się Szkoła Pożarnicza.

Page generated in 0.0141 seconds.