Z ostatniej chwili

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

2020-02-24 15:09:19 informacje
img

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę nad ranem przy al. Niepodległości. Kierujący renaultem śmiertelnie potrącił przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych 20-letniego mieszkańca Częstochowy. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 4.30 przy alei Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że 27-letni kierowca renaulta, poruszając się w kierunku centrum miasta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. 20-letni mężczyzna z Częstochowy odniósł poważne obrażenia. Pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

To już piąty wypadek śmiertelny na drogach naszego powiatu, a trzeci z udziałem pieszego. Do dwóch wcześniejszych doszło w styczniu: na ul. Krakowskiej w Częstochowie i w Woli Kiedrzyńskiej.

Page generated in 0.02 seconds.