Z ostatniej chwili

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

2019-07-24 11:51:55 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj, we wtorek 23 lipca na DK nr 43 w Gruszewni, kilkanaście minut po godz. 17.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej 22-letni kierowca bmw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 61-letniemu motocykliście, doprowadzając do wypadku, na skutek którego śmierć poniósł kierowca jednośladu. Kierowca bmw został zatrzymany. W jego organizmie stwierdzono ponad promil alkoholu - informuje kłobucka Policja.

Kierowca bmw został zatrzymany. Dodatkowo od zatrzymanego pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, który podejmie decyzję co do sankcji wobec zatrzymanego.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego śledczy skorzystają z opinii biegłych m.in. z zakresu stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce zdarzenia zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

 

Page generated in 0.0322 seconds.