Z ostatniej chwili

Speedrowerowe mistrzostwa

2018-08-02 11:57:23 informacje
img

Mistrzostwa Europy w speedrowerze odbyły się w miniony weekend, 27-29 lipca. Seniorzy ścigali się w Częstochowie, panie, juniorzy i weterani - w Poczesnej. Aż 4 złote medale z sześciu możliwych zdobyli Polacy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Drużyny juniorów rywalizowały w sobotę. Zawodnicy pod opieką  Marcina Puka byli lepsi od reprezentacji Anglii aż o 26 punktów. Liderem polskiej drużyny juniorów był Marcel Krzykowski ze Świętochłowic (zdobył komplet 24 „oczek” - 22 punkty i 2 bonusy).
Tego samego dnia także ekipa dowodzona przez Damiana Woźnego i jego asystenta Przemysława Binkowskiego zwyciężyła, stając na najwyższym stopniu podium. Liderem kadry był Dawid Bas, który wywalczył 18 punktów. Srebro zdobyli Anglicy, a brąz Walijczycy.
W gminie Poczesna walkę stoczyły panie i weterani. W kategorii kobiet, zwyciężyła reprezentantka Anglii - Marcie Schmidt, zdobywając tytuł Indywidualnej Mistrzyni Europy. Polki uplasowały się kolejno na 12., 13., 14. i 15. miejscu.
W kategorii dla zawodników powyżej 40. roku życia faworytem był Dominik Rycharski, ostatecznie zdobył jednak brązowy medal. Najlepszym weteranem w Europie został Craig Manchant.
Zawody zakończył finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów oraz w kategorii open. Najlepszy wśród zawodników do lat 18 okazał się torunianin Jakub Kościecha, który wywalczył mistrzowski tytuł. Srebro zdobył Wojciech Małecki, a brąz Walijczyk – Fraser Garnetta.
W kategorii open najlepszy był wrocławianin Marcin Szymański, tuż przed Bartoszem Grabowskim i Remigiuszem Burchardtem.
Zawody poprzedziły polskie eliminacje do Mistrzostw Europy.