Z ostatniej chwili

Społeczny konsultant ds. społeczności żydowskiej

2020-07-23 12:51:03 informacje
img

Jolanta Urbańska została społecznym konsultantem Prezydenta Miasta ds. społeczności żydowskiej w Częstochowie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Będzie się zajmować konsultowaniem i analizą działań mających na celu rozwój współpracy gminy ze społecznością żydowską; przygotowywaniem wytycznych i koordynowaniem działań realizowanych przez gminę w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej; inspirowaniem przedsięwzięć służących wzmacnianiu kontaktów lokalnej społeczności żydowskiej z mieszkankami i mieszkańcami miasta; wspieraniem wszelkich inicjatyw podejmowanych przez lokalną i międzynarodową społeczność żydowską, mających pielęgnować tradycje i zachowanie pamięci o częstochowskich Żydach oraz motywowaniem młodzieży do podejmowania aktywności budujących trwałe relacje ze społecznością żydowską.

W czwartek 23 lipca prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się w Urzędzie Miasta z Jolantą Urbańską, nowo ustanowionym konsultantem.

Wcześniej prezydent ustanowił Małgorzatę Iżyńską - społecznym konsultantem ds. ochrony zwierząt, Dariusza Kapinosa - społecznym konsultantem ds. współpracy z NGO, Łukasza Kota - społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej i ruchu pieszego, Tomasza Tyla - Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnością.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0216 seconds.