Z ostatniej chwili

Sportowe dotacje

2021-03-10 14:52:16 informacje
img

Częstochowa rozdzieliła 4,5 mln zł dotacji w szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz 0,85 mln zł na organizację i udział w zawodach. W obu konkursach wsparcie przyznano na ponad 70 zadań – .informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta     

Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację w 2021 r. dwóch zadań publicznych Miasta Częstochowy związanych ze sportem: „Szkolenie sportowe dla dzieci i młodzieży” oraz „Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa”.

W sumie na szkolenie rozdysponowano 4,5 mln zł, a na organizację i udział w  zawodów sportowych w ramach sportu kwalifikowanego – 851 tys. zł.

Dotację na szkolenie przyznano w sumie 56 klubom i stowarzyszeniom sportowym. Część z nich, korzystająca z obiektów miejskich, ma w ramach dotacji wydzielone środki na zapewnienie możliwości treningu i zajęć m.in. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W gronie podmiotów zajmujących się szkoleniem sportowym dotowanych jest m.in. 16 Uczniowskich Klubów Sportowych.

W ramach przyznanych środków wspierane będą sekcje piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie, żużlowe i miniżużlowe, lekkoatletyczne, wschodnich sztuk walki, pływackie, kolarskie, tenisa stołowego, podnoszenia ciężarów, badmintona, szermiercze, strzeleckie i rugby.

Najwyższe kwotowo dotacje mają otrzymać: RKS Raków, Skra Częstochowa, KU AZS Politechnika Częstochowska (siatkówka) oraz CKS Budowlani.

Jeżeli chodzi o „Organizację i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa” –dotowanych będzie 17 podmiotów. Najwyższe środki przyznano: Stowarzyszeniu Sportowemu Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002”, KS Skrze Częstochowa oraz KS Częstochowiance.

Pełne wykazy klubów objętych dotacjami na 2021 r. dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w informacjach dotyczących rozstrzygnięcia konkursów ofert na zadania publiczne.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0145 seconds.