Z ostatniej chwili

Spotkanie z fotografem Krzysztofem Gołuchem

2019-06-06 11:32:44 informacje
img

Krzysztof Gołuch - fotograf i pedagog, absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku-Białej doktorant Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie będzie gościem spotkania, które na jutro, piątek 7 czerwca zapowiada Muzeum Częstochowskie. Spotkanie odbędzie się w Ratuszu, początek o godz. 18.00.

Laureat wielu konkursów fotograficznych (m. in. Grand Press Photo,) na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi i właśnie ich dotyczą projekty fotograficzne, którymi się zajmuje. Jednym z nich jest album „Co siódmy”, który zaprezentuje w Częstochowie. 

Gościem wydarzenia będzie także Michał Szalast, filmowiec, fotograf i kurator wystaw, autor tekstu do książki „Co siódmy”.

Publikacja „Co siódmy” jest podsumowaniem kilkuletniej pracy fotograficznej, dokumentuje środowisko osób niepełnosprawnych na Śląsku. Czarnobiałe fotografie przedstawiają inne niż zazwyczaj spojrzenie na zjawisko niepełnosprawności, w którym centrum fotograficznej idei jest człowiek, niezależnie od stanu zdrowia czy intelektu. Fotografie przedstawiają ludzi poddanych przez los ciężkiej próbie życiowej przez zbieg nieszczęśliwych wypadków. Pomimo wielkiego obciążenia i trudów życia ludzie ci starają się normalnie żyć 

 

Page generated in 0.0189 seconds.