Z ostatniej chwili

Spotkanie z poetą

2018-04-20 10:04:19 informacje
img

Spotkanie z Mariuszem S. Kusionem, autorem dwujęzycznego tomiku poezji "Zarządzanie zasobami emocjonalnymi", zapowiada Biblioteka Publiczna im. W. Biegańskiego. Odbędzie się ono w budynku głównym Biblioteki (II Aleja 22, sala 202, II piętro) dziś, w piątek 20 kwietnia. Poprowadzi je Katarzyna Zwolska-Płusa.
Tomik wydany jest w wersji dwujęzycznej, polsko-ukraińskiej. Książka została wydana w 2017 r. w Polsce (oficyna fundacji FONT) i na Ukrainie (wydawnictwo Krok, Tarnopol).
Przekładu wierszy dokonali tłumacze przysięgli na czele z Natalią Biszko (Zespół Tłumaczy Katarzyna Litwin, Joanna Czernia S.C., Rzeszów). Za konsultację literacką tłumaczenia odpowiada doktor nauk filologicznych, Julia Poczynok z Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Ja. Horbaczewskiego w Tarnopolu.
Całość uzupełniają niebanalne i klimatyczne grafiki Joanny Łaksy („Yaxa”) z Krakowa.
Oprócz wierszy z książki autor zaprezentuje również swoje najnowsze utwory.
*
Mariusz S. Kusion - publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych, trener. Ukończył studia w UJ na kierunkach: prawo i stosunki międzynarodowe. Autor publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia.
Publikował w wydawnictwach pokonkursowych, na poetyckich pocztówkach, w antologiach i pismach literackich „Akant”, „Szafa”, „Protokół Kulturalny”, „Migotania”, „PKPzin”, „Lamelli”, „Okolica Poetów”, „2 miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”, „Wobec” - miesięcznik społeczno-kulturalny, „Wytrych”, pisarze.pl, „Afront” i „Журнал Всесвіт” (Kijów).
Jego wiersze prezentowano także na wystawach w wielu polskich miastach. Tłumaczony na język angielski, włoski, bułgarski i ukraiński. 
Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki

Page generated in 0.0354 seconds.