Z ostatniej chwili

Sprawca potrącenia 98-latka w rękach policjantów

2021-02-23 12:52:24 informacje
img

Policjanci z wydziału kryminalnego w Myszkowie wyjaśnili okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 98-letniego mężczyzny 12 lutego na ul. Wolności w Myszkowie. Wczoraj, w poniedziałek 22 lutego śledczy zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 29-letniego mieszkańca Myszkowa. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu nawet 4,5 roku więzienia – informuje myszkowska Policja.

12 lutego  patrol „drogówki”  został skierowany na ul. Wolności, gdzie według zgłoszenia miało dojść do potrącenia pieszego. Jeszcze przed przyjazdem Policji rannego przetransportowano karetką do szpitala. Z ustaleń wynikało, że sprawca udzielił rannemu pierwszej pomocy, a potem, nie czekając na przyjazd Policji, uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki przeprowadził szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczył  wszystkie ślady.

Kryminalni prowadzili zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy. Skoncentrowali się m.in. na zabezpieczeniu zapisu z kamer monitoringu na potencjalnej trasie przejazdu samochodu, a także szczegółowym ustalaniu i przesłuchiwaniu świadków.

Wnikliwa analiza wszystkich śladów i dowodów zaprowadziła śledczych do mieszkania 29-latka. Wczoraj rano został zatrzymany. Nie spodziewał się, że mundurowi wpadną na jego trop. Trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu dzisiaj prokuratorski zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe. 

Podejrzanemu grozi do 4,5 roku więzienia.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0144 seconds.