Z ostatniej chwili

Sprawdź punkty szczepień w Częstochowie

2021-01-14 16:08:53 informacje
img

W piątek 15 stycznia rozpoczyna się rejestracja do szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. 22 stycznia zacznie się proces rejestracji seniorek i seniorów powyżej 70 lat. Warto przypomnieć sobie, jak można się rejestrować i gdzie w Częstochowie organizowane są punkty szczepień, w których sukcesywnie będą szczepione kolejne grupy wiekowe i społeczne – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Szczepienia seniorów z grup 80. i 70. plus – według zapowiedzi rządzących – powinny rozpocząć się 25 stycznia w punktach szczepień, które zgłosiły się i zostały zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień. W Częstochowie jest ich obecnie 34, a ewentualne aktualizacje w tym zakresie można śledzić na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/slaskie

PROCEDURA REJESTRACJI

Najbardziej aktualna procedura rejestracji i jej wszystkie warianty są obecnie opisane na rządowej podstronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Według zapisów Narodowego Programu Szczepień proces szczepień ma być oparty o dokument e-skierowania ważny 60 dni od dnia wystawienia. E-skierowania będą generowane automatycznie w systemie P1 (Elektronicznej Platformie Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych itd.). Ponadto lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. By  umówić wizytę, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii, umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (system e-Rejestracji będzie zintegrowany z systemem P1, co umożliwi automatyczną weryfikację ważności e-skierowania). Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia, ponowny SMS będzie przekazywany dzień przed wizytą. Pacjent będzie od razu umawiany na 2 wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany sms-em.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień.

INFOLINIA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ 989

Rozpoczęła działanie infolinia poświęcona szczepieniom przeciwko COVID-19. Szczepionka przeciwko COVID-19 to temat, który nasuwa wiele pytań. Dlatego oprócz strony gov.pl/szczepimysie, administracja rządowa uruchomiła bezpłatną i całodobową infolinię.

Obecnie infolinia pełni funkcję informacyjną. Jednak w momencie uruchomienia szczepień, w założeniu jej twórców, za pośrednictwem infolinii będzie można również dokonywać rejestracji. Swoje pytania można kierować, dzwoniąc z kraju pod numer 989.

Jeśli dzwoni się z zagranicy lub gdy nasz operator nie obsługuje numerów specjalnych, można zadzwonić pod numer 22 62 62 989.

Uzyskanie informacji możliwie jest w języku polskim, angielskim ukraińskim oraz rosyjskim.

PEŁNOMOCNIK WOJEWODY DS. SZCZEPIEŃ

W całym kraju wojewodowie powołali swoich pełnomocników do spraw szczepień, którzy mają pełnić rolę regionalnych punktów koordynacyjno-kontaktowych w zakresie Narodowego Programu Szczepień.

W województwie śląskim pełnomocnikiem został dr Tomasz Miłkowski. Telefony kontaktowe, które zostały podane do jego biura to: 32 2077333, 32 2077868, a adres e-mail: milkowskit@katowice.uw.gov.pl.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.