Z ostatniej chwili

Sprzedał narkotyki za dwie butelki piwa

2019-03-13 12:15:39 informacje
img

W ubiegły piątek 8 marca  funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 3 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Do zatrzymania doszło w miejscowości Starcza. Policjanci zabezpieczyli ponad 20 g marihuany - informuje częstochowska Policja.
W zeszłym tygodniu operacyjni z Częstochowy zatrzymali do kontroli drogowej trzech mieszkańców powiatu częstochowskiego w wieku od 19 do 35 lat. Posiadali przy sobie marihuanę. Jak się okazało, dwóch z nich było klientami i kupiło zielony susz od obecnego na miejscu handlarza, wprowadzającego je do obrotu. Jeden z nich miał kupić narkotyki w zamian za dwie butelki piwa. 
Decyzją prokuratora sprzedający środki odurzające mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 20 g marihuany.
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii karze pozbawienia wolności do 10 lat podlega ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Page generated in 0.0323 seconds.