Z ostatniej chwili

Środki ochrony dla szkół i przedszkoli

2020-08-26 07:36:31 informacje
img

Do 1 września zostało kilka dni. Oprócz przygotowań szkół do zajęć w warunkach epidemii, trwa akcja przekazywania miejskim placówkom oświatowym kolejnych partii środków ochrony osobistej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W tym tygodniu Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy przekaże łącznie ok. 2,2 tys. listów płynu do dezynfekcji rąk, 313 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni, 16 tys. maseczek wielorazowych i jednorazowych, ok. tysiąc przyłbic, a także kilkaset par rękawiczek i ponad 1,1 tys. litrów mydła antybakteryjnego.

Środki ochrony i dezynfekcji zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są wydawane zgodnie z ustalonymi limitami opracowanymi na podstawie zgłoszeń z poszczególnych szkół, przedszkoli, żłobka i uzgodnień z Wydziałem Edukacji.

Do szkół - zarówno publicznych, jak i niepublicznych - trafi także wkrótce ponad 4 tys. płynów dezynfekujących oraz 87,5 tys. maseczek jednorazowych z rozdzielnika administracji państwowej. Zapotrzebowanie na maseczki szkoły zgłaszały bezpośrednio do Ministerstwa Edukacji Narodowej.     

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.