Z ostatniej chwili

Śródmieście zyska nowy plac zabaw

2019-08-08 12:22:47 informacje
img

Plac zabaw ma powstać w rejonie ulic Szymanowskiego i P.O.W. Na firmy zainteresowane wzięciem udziału w przetargu na jego wykonanie miasto czeka do 21 sierpnia - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta

Plac ma powstać w okolicach budynków przy ul. Szymanowskiego 12,14,16 oraz ul.  POW 4. Obecna, betonowa nawierzchnia tego terenu nie nadaje się pod bezpieczny plac zabaw –  inwestycja zacznie się więc od niezbędnych rozbiórek (w tym istniejącej, murowanej piaskownicy) oraz uzupełnienia podbudowy pod nową piaskownicę. Na nowym, bezpiecznym, kolorowym podłożu mają pojawić się takie urządzenia do zabawy jak podwójna huśtawka, karuzela, zjeżdżalnia w kształcie „domku” czy bujak sprężynowy. Na dorosłe opiekunki i opiekunów maluchów będą czekać ławki. Całości robót dopełni ogrodzenie placu, montaż koszy na śmieci oraz tablicy informacyjnej.

Firmy zainteresowane wykonaniem tej inwestycji mogą składać swoje oferty do 21 sierpnia, do godz. 8.00, w Biurze Obsługi Interesanta na parterze Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 (stanowisko Wydziału Nadzoru i Administracji).

Jeśli uda się bez przeszkód wyłonić wykonawcę robót, nowy plac zabaw ma być gotowy do 22 listopada.  

Na zdjęciu: oddany do użytku dwa lata temu plac zabaw przy ul. Kontkiewicza

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0162 seconds.