Z ostatniej chwili

Środowiskowy Dom Samopomocy zamknięty

2020-03-13 13:20:36 informacje
img

Od 13 marca, zgodnie z zaleceniem Wojewody Śląskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy jest nieczynny. Zamknięty jest też Ośrodek Wsparcia dla Osób z Chorobą Alzheimera. Podopieczni obu placówek są objęci opieką środowiskową – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Osoby samotne objęte są wsparciem środowiskowym – m.in. codziennie dostarczane im będą obiady. Wszyscy pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy zostali wyposażeni w listę nazwisk, adresów oraz telefonów swoich podopiecznych. Dzięki temu w każdej chwili będzie można udzielić im szybkiej pomocy i wsparcia, a są to osoby z rozmaitymi formami zaburzeń psychicznych.

W okresie zamknięcia placówki sami podopieczni mają również możliwość stałego kontaktu z pracownikami sprawującymi nad nimi opiekę i nadzór.

Od 13 marca zostaje również zamknięty Ośrodek Wsparcia dla Osób z Chorobą Alzheimera. Korzystające z niego seniorki i seniorzy także zostali objęci pomocą środowiskową poprzez zwiększone wsparcie w ramach tzw. usług asystenckich.

Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Ośrodek Wsparcia dla Osób z Chorobą Alzheimera prowadzone są przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zaburzeniami Psychicznymi i Ich Rodzinom „YAVA” w ramach wykonywania zadań miasta z obszaru polityki społecznej.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0163 seconds.