Z ostatniej chwili

Start roweru miejskiego zawieszony

2020-03-31 17:06:45 informacje
img

W związku z obecną sytuacją zaplanowane na początek kwietnia uruchomienie systemu częstochowskiego roweru miejskiego nie dojdzie do skutku. Pojawienie się miejskich jednośladów możliwe będzie nie wcześniej niż w maju - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podobnie jak w ubiegłym roku tegoroczny sezon roweru miejskiego miał się rozpocząć 1 kwietnia. Z uwagi na wcześniejsze zalecenia, jakie miasto otrzymało od Sanepidu, a także kolejne rządowe obostrzenia, start systemu został zawieszony do odwołania. Pojawienie się na ulicach miejskich jednośladów będzie zależeć od sytuacji związanej z zagrożeniem oraz pozytywnej opinii Sanepidu. Rowery nie wyjadą jednak wcześniej niż w maju.
System roweru miejskiego w Częstochowie działa od dwóch lat. Od samego początku zielone jednoślady cieszyły się coraz większą popularnością, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Tylko w ubiegłym roku wypożyczono je ponad 149 tysięcy razy. Obecnie cały system liczy 20 stacji dokujących i 185 jednośladów. Część z nich jest wyposażona w specjalne foteliki dla dzieci. W tym roku, w ramach zadań budżetu obywatelskiego, w mieście mają się  pojawić 3 nowe stacje dokujące (dwie na Rakowie – przy placu Orląt Lwowskich oraz przy stadionie Rakowa i jedna na Grabówce).
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.024 seconds.