Z ostatniej chwili

Stoelzle sponsorem tytularnym kolejnego klubu – tym razem kobiecego

2021-09-30 12:23:52 informacje
img

Stoelzle SPS Panki – pod taką nazwą w sezonie 2021/2022 występować będzie kobiecy klub siatkarski z siedzibą w gminie Panki, w powiecie kłobuckim. Seniorki z Panek na co dzień występują w II lidze siatkówki.

- Podjęcie tej współpracy świetnie wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę aktywność społeczną. Stoelzle od lat wspiera sport, co z pewnością zauważają kibice żużla, piłki nożnej i częstochowskiej siatkówki. Teraz przyszedł czas na wyjście poza granice miasta i objęcie wsparciem drużyny kobiecej spoza Częstochowy. Naszym celem, oczywiście oprócz sportowej aktywizacji młodzieży, jest również pozostawanie w bliskim sąsiedztwie naszych pracowników i pojawianie się z naszymi działaniami tam, gdzie oni wraz z rodzinami spędzają czas wolny. Wiemy, że w samej gminie Panki, jak i w klubie Stoelzle SPS Panki tkwi ogromny potencjał, który chcemy wspólnie rozwijać – mówił podczas podpisania umowy prezes zarządu Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn.

Akademia Siatkówki SPS Panki utworzona została w sierpniu 2018 r. W ubiegłym sezonie klub wygrał 14 z 16 spotkań w lidze, a upragniony awans do II ligi ziścił się w kwietniu 2021 r., kiedy to drużyna z Panek wygrała turniej finałowy rozgrywany w Grodzisku. Na co dzień, oprócz organizacji treningów pierwszej drużyny, prowadzi również zajęcia dla najmłodszych dziewczynek. Oprócz przedszkola sportowego działającego w Pankach, od 6 października wznowione zostaną również treningi dla dziewczyn w wieku 8-15 lat.

- Kolejne sukcesy i rozpoczynane projekty podparte są ciężką pracą i zaangażowaniem wszystkich związanych z klubem. Mowa nie tylko o działaczach czy zawodniczkach, ale również o sponsorach, których obecnie mamy około 30. Pozyskanie Stoelzle Częstochowa jako sponsora tytularnego jest dla nas nie lada wyróżnieniem. Firma słynie z zaangażowania we wsparcie największych sportowych marek w Częstochowie, dlatego możliwość znalezienia się w gronie zaufanych partnerów Stoelzle jest dla nas dowodem, że wykonywana przez nas praca zdała egzamin. Jestem przekonany, że wspólnie jako Stoelzle SPS Panki osiągać będziemy kolejne sukcesy na szczeblu centralnym, ale również w szkoleniu młodzieży – dodał prezes Stoelzle SPS Panki Mateusz Szadkowski. 

Obie strony zgodnie zauważają, że przed nimi wiele wyzwań: - W Stoelzle, która jest wieloletnim partnerem różnych dyscyplin, doskonale wiemy, jak wymagająca bywa działalność sportowa. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie pozwala nam działać, bazując na jasnej i transparentnej współpracy, budowaniu zaufania, zaangażowania i aktywnym uczestnictwie we wspólnym rozwoju – tylko w ten sposób jesteśmy w stanie osiągać kolejne wspólnie postawione cele i dostarczać kibicom tego, co w sporcie najważniejsze, czyli emocji na najwyższym poziomie – podsumował prezes zarządu Stoelzle.

Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do austriackiej Stoelzle Glass Group. W Częstochowie firma zatrudnia około 1000 osób, co czyni ją jednym z liderów zatrudnienia w mieście. Wykorzystując nowoczesne technologie z obszaru produkcji szkła, dostarcza na rynek najwyższej jakości, prestiżowe i zorientowane na wzornictwo opakowania szklane dla największych światowych marek z branży farmaceutycznej, spirytusowej i spożywczej, m.in. Johny Walker, Belvedere, Stock, Bocian, Cisowianka Perlage, L’Oreal i wielu innych.

Page generated in 0.0161 seconds.