Z ostatniej chwili

Stolzle Volleyball Talents Cup

2019-09-24 20:16:52 informacje
img

3 dni zmagań, 31 meczów oraz 101 setów - to bilans 2. edycji Stolzle Volleyball Talents Cup, która odbyła się w dniach 20-22 września w Hali Sportowej „Częstochowa” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Turniej rozgrywany był w dwóch fazach: grupowej oraz finałowej. W pierwszej drużyny były podzielone na grupę A i B, a w każdej z nich rozegrano 10 spotkań. Mecze niezależnie od wyniku trwały trzy sety. Przepustkę do najlepszej „czwórki” uzyskały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Pozostałe drużyny grały o miejsca 5-8 oraz 9-10. W fazie grupowej rozegrano zatem 60 setów, a awans do półfinałów uzyskali siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa, AKS-u Resovii Rzeszów, SMS-u PZPS Spała oraz Mapidu Mińsk. Poza strefą medalową znalazła się drużyna Trefla Gdańsk, która była triumfatorem pierwszej edycji turnieju. Tym razem gdańszczanie zakończyli zmagania na piątej lokacie.
W starciach półfinałowych o końcowym wyniku decydował tie-break. W pierwszym AKS Resovia wygrała z zawodnikami SMS-u PZPS Spała, a w drugim Mapid Mińsk pokonał Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa.
Mecz o trzecią lokatę rozpoczął się od seta wygranego przez gospodarzy turnieju. Kolejne trzy partie padły jednak łupem SMS-u Spała i to oni zdobyli brąz. W finale od początku swój styl gry narzucili Białorusini, którzy pewnie wygrali dwa sety. Rzeszowianie nie zamierzali zwieszać głów i wygrywając trzecią odsłonę, przedłużyli swoje szanse. Jak się okazało - tylko na chwilę, bowiem Mapid mocnym akcentem zakończył mecz i cały turniej, ciesząc się z końcowego triumfu.
Każda z drużyn została nagrodzona pamiątkowym pucharem, ponadto w każdym meczu wybrany został najlepszy zawodnik spotkania, który również otrzymywał pamiątkową statuetkę.