Z ostatniej chwili

Stop hejtowi

2019-05-29 15:42:52 informacje
img

Konferencją dla młodzieży zainaugurowano drugą edycję akcji „Bezpieczna Częstochowa” - tym razem skupioną wokół mowy nienawiści w internecie. Były też antyhejtowy marsz oraz koncerty raperów B.R.O. i Miksera - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W spotkaniu w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej uczestniczyli uczniowie częstochowskich szkół, dla których przygotowano szereg wykładów skupionych wokół problemu szerzenia tzw. hejtu w sieci. Dowiedzieli się m.in.: jak reagować na przemoc online, dlaczego tak łatwo wchodzimy w konflikty, co może grozić za mowę nienawiści w internecie oraz jak poczuć się bezpiecznie w strefie empatii.

- Cyberprzemoc to problem, z którym walka jest trudna, dlatego takie przedsięwzięcia jak dzisiejsza konferencja są niezwykle ważne. Życzę wam, by wiedza, którą tu zdobędziecie, pozwoliła w pełni zrozumieć, czym grozi nieodpowiedzialność w sieci oraz jak skutecznie walczyć z hejtem – mówił do uczniów prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Po części teoretycznej uczestnicy we wspólnym marszu przeciwko hejtowi i mowie nienawiści przeszli ulicami Częstochowy na plac Biegańskiego, a dalej na sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego, gdzie odbyły się koncerty B.R.O. i MIKSERA.

Współorganizatorami drugiej edycji akcji „Bezpieczna Częstochowa” były: Młodzieżowa Rada Miasta, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS”, Urząd Miasta Częstochowy, Politechnika Częstochowska, Komenda Miejska Policji, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Stowarzyszenie E-region, Fundacja Chrześcijańska Adullam, Fundacja Dla Rozwoju, Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa, Komisja Edukacji Rady Miasta Częstochowy.

Akcja „Bezpieczna Częstochowa” to nowy cykl wydarzeń skupionych wokół eliminowania konkretnych zagrożeń, jakie mogą czekać na mieszkańców miasta. W ubiegłym roku, w ramach pierwszej edycji, ZGM TBS wspólnie z Policją przygotował „Abecadło bezpieczeństwa seniora”, aby lepiej chronić zdrowie i życie częstochowskich seniorów. W ramach akcji powstał również krótki spot, w którym wystąpili członkowie Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów. W programie akcji uwzględniono wówczas także młodzież i dzieci, które narażone są na zagrożenia w internecie. Ten temat jest kontynuowany podczas drugiej odsłony kampanii.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0341 seconds.