Z ostatniej chwili

Straż Miejska kontroluje domowe kotłownie

2020-03-09 11:35:35 informacje
img

Od początku roku Straż Miejska przeprowadziła 910 kontroli domowych kotłowni, w których mogły być spalane szkodliwe odpady.

Trwa sezon grzewczy. Choć zima jest wyjątkowo łagodna, mieszkańcy muszą ogrzewać swoje domy. Nie wszyscy robią to jednak zgodnie z prawem. Mimo licznych komunikatów oraz akcji społecznych i edukacyjnych zdarzają się osoby, które spalają śmieci oraz inne odpady w domowych piecach.

Aby wyeliminować ten proceder, funkcjonariuszki i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Częstochowie zgodnie z posiadanymi kompetencjami prawnymi kontrolują domowe kotłownie i piece.

Obowiązująca od 2017 roku na terenie województwa śląskiego uchwała antysmogowa zabrania palenia m.in. mułem, flotem, węglem brunatnym czy mokrym drewnem.

Na każde podejrzenie spalania śmieci w domowych piecach reaguje Straż Miejska. Już 910 takich interwencji przeprowadzono od początku roku. 

Dla porównania, w 2019 roku częstochowscy strażnicy kontrolowali domowe kotłownie i piece 2582 razy i ujawnili 408 przypadków spalania odpadów lub zabronionych paliw – informuje Straż Miejska.

 

Page generated in 0.0155 seconds.