Z ostatniej chwili

Strażacy u prezydenta

2019-03-11 13:28:41 informacje
img

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa – Dźbów odwiedzili prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Wręczyli mu akt nadania tytułu honorowego członka OSP Dźbów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Decyzję o nadaniu tytułu członkowie OSP Dźbów podjęli 2 marca podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego. Zgodnie ze statutem jednostki tytuł ten nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej.
OSP Dźbów skupia obecnie ok. 70 strażaków, z czego 24 to członkowie czynni mogący brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Od 1997 roku OSP włączona jest do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na swoim wyposażeniu, oprócz specjalistycznego sprzętu pożarniczego, posiada trzy wozy strażackie: Star 266 z 1984 r., Mercedes-Benz ATEGO z 2014 r. i Volvo FL z 2018 r. Strażacy z Dźbowa, oprócz podejmowania interwencji na terenie miasta i powiatu, zajmują się również szkoleniami dzieci w dwóch drużynach młodzieżowych (chłopięcej i dziewczęcej). Jednostka posiada też dętą orkiestrę pożarniczą.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0301 seconds.