Z ostatniej chwili

Stypendia sportowe funduszu Natalii Partyki

2018-11-30 11:13:10 informacje
img

Młode sportsmenki i sportsmeni, borykający się  z trudnościami w rozwoju kariery, mogą ubiegać się o wsparcie w ramach IV edycji programu stypendialnego Funduszu. Każde stypendium to 10.000 zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Program stypendialny Funduszu Natalii Partyki oferuje wsparcie młodym, utalentowanym ludziom szukającym możliwości dofinansowania swojego rozwoju sportowego.
Stypendium mogą otrzymać sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, olimpijskich lub paraolimpijskich. Stypendium otrzymają kandydatki i kandydaci, którzy z różnych przyczyn przeżywają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.
Kandydatki i kandydaci, oprócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także krótką prezentację wideo. Wnioski stypendialne należy składać do 14 grudnia 2018 r.
Stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są na stronie www.fundusznataliipartyki.pl
Natalia Partyka jest czterokrotną mistrzynią paraolimpijską, trzykrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich, medalistką mistrzostw Europy, wielokrotną reprezentantką Polski w tenisie stołowym.
W dotychczasowych edycjach programu stypendia zdobyły 33 osoby, wśród nich snowboardzista Oskar Kwiatkowski, chodziarz Łukasz Niedziałek, Dominik Bury – wielokrotny medalista w biegach narciarskich, Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich czy Maria Andrejczyk, która zajęła czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem na olimpiadzie w Brazylii.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0342 seconds.