Z ostatniej chwili

Sukcesy absolwentów TZN-u

2018-12-20 15:55:03 informacje
img

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie (a dziś absolwenci) Technicznych Zakładów Naukowych święcili triumfy podczas międzynarodowych konkursów dla młodych wynalazców. Dziś, 20 grudnia, na sesji Rady Miasta odebrali gratulacje od władz Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W sezonie szkolnym 2017/2018 czterech uczniów TZN-u zdobyło czołowe miejsca podczas wystaw i targów, które odbywały się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dzięki umiejętnościom i talentowi całą czwórką już zainteresowane są liczne firmy, m.in. SGP GROUP. Trzech z nich, po ukończeniu częstochowskiego technikum, postanowiło zostać w mieście i kontynuować naukę na Politechnice Częstochowskiej. Czwarty wybrał Wrocław.
Współpraca z Technicznymi Zakładami Naukowymi to jeden z elementów miejskiego programu Zawodowa Współpraca, w ramach której szkoła otrzymała doposażenie za kwotę 605 tys. zł. W tym roku TZN obchodzi 72. rocznicę istnienia.
Sukcesy częstochowskich uczniów:
- Arthur Zwolski-Valcourt - SREBRNY medal na 12 Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2018 w Warszawie za aplikację ShineEye - narzędzie do monitorowania ekranów komputerów uczniów.
- Adam Jędryka - BRĄZOWY medal 12 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS 2018 w Warszawie za produkt „Ekologiczny sterownik oświetlenia”.
- Adam Jędryka, Dawid Napora, Karol Dobrakowski: ZŁOTY medal 12 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS 2018 w Warszawie, ZŁOTY medal 43 Międzynarodowych Targów Wynalazczości INOVA Croatia 2018, nagroda specjalna Ministra Edukacji Szkolnictwa Wyższego Tajlandii na 43 Międzynarodowych Targach Wynalazczości INOVA Croatia 2018, SREBRNY medal Międzynarodowych Targów Innowacyjności SIIF 2018 – Seoul International Invention Fair, nagroda za najlepszy wynalazek międzynarodowy od Krajowej Rady Badań Tajlandii na Międzynarodowych Targach Innowacyjności SIIF 2018.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0308 seconds.