Z ostatniej chwili

Św. Ojciec Pio patronem Szpitala Onkologicznego NU-MED

2020-09-28 12:47:53 informacje
img

Od 23 września Szpital Onkologiczny NU-MED przy ul. Warszawskiej 30 ma swojego Patrona. Jest nim św. Ojciec Pio. Podczas uroczystości nadania placówce imienia szpital poświęcił kapelan ksiądz Stanisław Mendakiewicz. Pracownicy Szpitala, w tym lekarze, uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Nabożeństwo celebrował metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Msza odbyła się w intencji pacjentów, pracowników oraz całego szpitala.

Ojciec Pio przyciągał do siebie ludzi za swego życia i czyni to po dziś dzień, święty był bowiem bardzo wrażliwy na ludzkie potrzeby. Był m.in. założycielem Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo - pierwszy oddział szpitala otwarto w 1954 r. Nie urządzono wtedy żadnych oficjalnych uroczystości, lecz Ojciec Pio w gronie lekarzy, pielęgniarek, zakonników i pracowników dokonał jego poświęcenia. Dziś ośrodek ten jest jednym z najbardziej nowoczesnych szpitali we Włoszech.

- Idąc jego wzorem, wyrażamy nadzieję, że Ojciec Pio również w naszym szpitalu będzie wspierał pacjentów w walce z chorobą, ale także dodawał sił personelowi, aby jak najowocniej niósł pomoc medyczną, także w tych trudnych czasach pandemii – mówi dyrektor szpitala przy Warszawskiej Magdalena Banach.

Page generated in 0.0165 seconds.