Z ostatniej chwili

Świadkowie ujęli złodzieja grasującego po lokalach

2021-10-26 12:54:40 informacje
img

Policjanci z Komisariatu I zostali powiadomieni, że dwóch mężczyzn ujęło sprawcę kradzieży damskiej torebki, do której doszło w jednym z lokali. Jak się okazało, kradzieży dopuścił się znany Policji złodziej, który niedawno odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Grozi mu do 7,5 roku więzienia – informuje Policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (22/23 października). Klient jednego z lokali zauważył, że nieznany mężczyzna podchodzi do stolika, przy którym pozostali goście zajęci byli rozmową i zabiera leżący na stoliku portfel oraz podręczny plecak, po czym chowa je pod kurtką i wychodzi. Świadek natychmiast powiadomił o zajściu właściciela lokalu i po chwili razem pobiegli za złodziejem. Udało im się dogonić sprawcę i odebrać skradziony łup. Przytrzymali też 52-latka do przyjazdu policyjnego patrolu. Właścicielka skradzionego mienia nie kryła zdziwienia całym zajściem, ponieważ nawet nie zauważyła faktu kradzieży.

Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzuty. Za kradzież popełnioną w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Na szczególną pochwałę zasługuje postawa świadków, którzy bez wahania zareagowali na łamanie prawa. Ich reakcja udowodniła, że mieszkańcy naszego miasta nie akceptują przestępczych zachowań i w sposób prawidłowy reagują na zagrożenie bezpieczeństwa.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.016 seconds.