Z ostatniej chwili

Świąteczna Częstochowa

2018-12-08 12:51:32 informacje
img

Dziś, w sobotę 8 grudnia do Częstochowy przyjedzie św. Mikołaj. Na pl. Biegańskiego odbędą się koncerty, spektakle teatralne oraz animacje dla dzieci. W pełni zostanie też zaprezentowana świąteczna iluminacja, która będzie zdobiła miasto przez całą zimę.
Impreza pt. „Świąteczna Częstochowa – sercem za województwem” rozpocznie się o godz. 14.00 od animacji dla najmłodszych. Kwadrans przed 15.00 odbędą się spektakl „O śmiałkach, co Czarnoksiężnika pokonali” oraz występ muzyczny „Imieninowa niespodzianka dla św. Mikołaja”. Na godz. 15.45 zaplanowano początek koncertu Piotra Tłustochowicza & Sylwii Majchrzak oraz Czenstochovia Band. W przerwie koncertu, około godz. 16.20, na pl. Biegańskiego powinien pojawić się święty Mikołaj, który oficjalnie „odpali” świąteczną iluminację. 
Na finał imprezy (około godz. 17.00) zaplanowano koncert Sławka Uniatowskiego, polskiego wokalisty i kompozytora, który wydał w tym roku album „Metamorphosis”.
Koszt świątecznego wystroju miasta to ponad 140 tys. zł z budżetu Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta (w tym elementy świąteczne na placu Biegańskiego) oraz 90 tys. zł z budżetu Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu (rozwieszane elementy świetlne i przygotowanie choinek) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Page generated in 0.028 seconds.