Z ostatniej chwili

Światło pokoju

2019-12-16 16:03:37 informacje
img

Harcerze z częstochowskiego Hufca ZHP dziś, w poniedziałek 16 grudnia przekazali prezydentowi miasta otrzymane dzień wcześniej  Betlejemskie Światło Pokoju - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta. 

Światło z Betlejem symbolizuje pokój, porozumienie i pojednanie między narodami. Co roku akcji przekazania  towarzyszy inne hasło – tym razem brzmi ono: ,,Światło, które daje moc…”. 

Akcję zapoczątkowano w Betlejem w Autonomii Palestyńskiej. Miasto przez lata było naznaczone napięciami politycznymi i konfliktem zbrojnym. W tamtejszej Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. Co roku odpala się od niego świeczkę, której płomień – za pośrednictwem skautów – obiega cały świat. Jest symbolem pokoju, porozumienia i pojednania między narodami. W 29-letniej historii akcji nigdy nie zdarzyło się, by Betlejemskie Światło Pokoju nie wyruszyło w drogę. Skauci – wśród nich także harcerki i harcerze ZHP – niosą lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów.   

W Częstochowie Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na Jasnej Górze w niedzielę 15 grudnia podczas mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu. W poniedziałek delegacja częstochowskiego ZHP przyniosła płomień do Urzędu Miasta.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0156 seconds.