Z ostatniej chwili

Święto Palmy Wielkanocnej

2019-04-10 13:52:21 informacje
img

Tradycyjnie w przedświąteczny weekend w III Alei odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach targowych od 12 do 14 kwietnia będzie można kupić lokalne produkty, ozdoby i upominki. Nie zabraknie także degustacji i pokazów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Jarmark w środkowym pasażu III Alei potrwa od piątku do niedzieli, od godz. 11.00 do 19.00. W sobotę, 13 kwietnia, zostanie rozstrzygnięty konkurs ,,Na świątecznego mazurka i wielkanocną babę”. Natomiast niedziela upłynie pod znakiem animacji dla dzieci, zabaw muzyczno-ruchowych i integracyjnych. Ponadto w programie jest pokaz formowania szalonych zwierzaków z balonów, warsztaty przygotowywania świątecznych ozdób oraz koncert zespołu Super Late.

Organizatorem imprezy jest Częstochowska Organizacja Turystyczna.

Organizacja „Święta Palmy Wielkanocnej” może spowodować utrudnienia w ruchu pieszym i kołowym. W ciągu głównego pasażu III Alei zostaną ustawione stoiska targowe, co w części ograniczy ruch pieszy. Ponadto 10 i 14 kwietnia zostanie wyłączony dla ruchu kołowego odcinek jezdni południowej III Alei (od ul. POW do Nowowiejskiego). W tym czasie przewiduje się również czasowe wyłączenie funkcjonowania postoju TAXI przed wylotem III Alei na ul. Nowowiejskiego. Trasy autobusów pozostaną bez zmian. Na ulicach i chodnikach w otoczeniu imprezy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu.

Page generated in 0.0528 seconds.