Z ostatniej chwili

Sylwester 2019 z Czarno-Czarnymi

2019-12-02 11:48:29 informacje
img

Może usłyszymy znane już od ponad dwóch dekad, zapraszające do tańca „Nogi”, a może i najnowsze piosenki – jak „Nie oddam kota”. W ostatnią noc tego roku na „Bieganie” zagrają Czarno-Czarni – dżentelmeni znani też z grup Big Cyc i Bielizna. Czeka nas więc zabawa przy stylizowanym na lata 60., dowcipnym i pogodnym rock’n’rollu - zapowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Czarno-Czarni to pełne humoru, inteligentne teksty Jarka Janiszewskiego i muzyka stylizowana na okres, kiedy rock miał przed sobą jeszcze swoje „złote czasy”. W 1996 roku jedną z piosenek nagrywanych na przygotowywany album zespołu  Big Cyc zaśpiewał lider Bielizny i… powstał całkiem nowy zespół. Poboczne przedsięwzięcie członków gdańskich grup Big Cyc i Bielizna okazało się bardzo trwałe. Działa od lat w tym samym składzie – śpiewa Jarosław „Doktor” Janiszewski, struny basu trąca Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak, na gitarze przygrywa Roman „Piękny Roman” Lechowicz, rytm wybija Jarosław „Dżery” Lis, a Piotr „Gadak” Sztajdel stuka w instrumenty klawiszowe. Już swój pierwszy album Czarno-Czarni – których sama nazwa przywołuje nazwy klasyków polskiego big-beatu – nagrali na starych, bułgarskich wzmacniaczach, gitarach z Niemiec Wschodnich i organach z byłego ZSRR. A ich recepta na „retro rock’n’rolla” z miejsca zyskała sympatię publiczności – już pierwsza płyta okryła się złotem, podobnie jak kolejna.

Czarno-Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych – grali m.in. na festiwalu w Opolu, trasie „Lata z Radiem” czy „Inwazji Mocy”. W 1999 r. TVP2 nagrała i wyemitowała godzinny program z ich muzyką „Prywatka u Czarno-Czarnych”. Występowali  m.in. w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech, Irlandii; mają na koncie współpracę z m.in. Anią Rusowicz, Urszulą czy pochodzącą z Nashville wokalistką  Holly Shepherd. Ich piosenka „Nie choruj” jest motywem przewodnim serialu „Daleko od noszy”. Zespół wydał dotychczas osiem płyt długogrających – ostatnia, „Francuska miłość”, ukazała się w 2017 roku.

Program Nocy Sylwestrowej:

21.00 - DJ Dziker

22.00 - Apress Band

23.00 - DJ Dziker

23.15 - Czarno-Czarni

w przerwie życzenia Prezydenta Miasta Częstochowy

00.45 - 1.30 - DJ Dziker

Page generated in 0.015 seconds.