Z ostatniej chwili

Szczepienia dla kolejnych grup nauczycieli

2021-02-15 12:56:07 informacje
img

Od dzisiaj, 15 lutego ruszają zapisy na szczepienia dla kolejnych grup nauczycieli – do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich. Potrwają do czwartku 18 lutego, do końca dnia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele powinni się zgłaszać do dyrektora szkoły, placówki oświatowej.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy dyrektor przekaże za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie zgłoszenie trafi do szpitala węzłowego, który skontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie terminu szczepienia.

Kto może się zarejestrować na szczepienia od 15 lutego?

  • - nauczyciele wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia, w tym również ci, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni
  • - nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach do 65. roku życia

UWAGA! Na szczepienie mogą się zarejestrować osoby urodzone od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003.

Nauczyciele urodzeni w 1955 r. i wcześniej będą mieli możliwość zaszczepienia w późniejszym terminie.

Na listach nie będzie również nauczycieli, którzy mają zaznaczoną w SIO długotrwałą nieobecność. 

Według informacji z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy, szczepionki AstraZeneca wreszcie dotarły do Częstochowy i dziś miały się rozpocząć szczepienia pierwszej grupy nauczycieli.

* Rejestracja nauczycieli akademickich

Nauczyciele akademiccy mogą się rejestrować od poniedziałku 15 lutego. Szczegółowe wytyczne w tej sprawie otrzymali rektorzy uczelni.

Page generated in 0.0263 seconds.