Z ostatniej chwili

Szczepienia szansą na powrót do normalności - apel Prezydenta Częstochowy

2021-01-14 12:03:11 informacje
img

Szczepionka przeciw Covid-19 ma być udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. 15 stycznia powinna się rozpocząć rejestracja chętnych na szczepienie spośród osób powyżej 80. roku życia, a tydzień później – powyżej 70 lat. Prezydent Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyk liczy, że szczepionka jest szansą na powrót do normalnego życia. Ma też nadzieję, że przygotowany przez Rząd program szczepień nie będzie powodem stresów i trudności, zwłaszcza dla osób starszych.       

Prezydent Częstochowy skierował do mieszkanek i mieszkańców apel przed rozpoczynającym się niedługo pierwszym etapem szczepień, w którym czytamy:

 

Szanowni Państwo!

Żyjemy w czasie pandemii. Koronawirus zagraża naszemu zdrowiu, a nierzadko także życiu. Są już jednak opracowane i przetestowane przez naukowców szczepionki, które dają szansę na zakończenie epidemii oraz wynikających z niej zakazów, ograniczeń i niebezpieczeństw.

Wsłuchując się w głosy specjalistów i ekspertów, ufam, że szczepionki, które trafiają do naszego kraju, tak jak do pozostałych państw Unii Europejskiej, są bezpieczne i skuteczne.

Mam jednocześnie nadzieję, że przygotowany przez Rząd RP i Ministerstwo Zdrowia Narodowy Program Szczepień pozwoli na sprawne przeprowadzenie powszechnego szczepienia. Procedura rejestracji nie powinna być źródłem dodatkowego stresu i trudności dla ludzi oczekujących na szczepionkę, zwłaszcza naszych Seniorek i Seniorów.

Szczepienia obejmujące kolejne grupy społeczne mają pomóc ochronić zdrowie nasze i naszych najbliższych, a ostatecznie zapewnić nam wszystkim zbiorową odporność na koronawirusa. Aby tak się jednak stało, musi zaszczepić się jak najwięcej z nas.

Dlatego zachęcam wszystkie Częstochowianki i wszystkich Częstochowian, którzy nie mają zdrowotnych przeciwwskazań, aby bezpłatnie zaszczepili się przeciwko Covid-19 w pierwszym dostępnym dla nich terminie!

Zwracam się zwłaszcza do naszych drogich Seniorek i Seniorów. Po służbach medycznych to Wy jesteście pierwszą grupą, która ma prawo do szczepień. Skorzystajcie z tego, aby nie narazić się na zakażenie i ciężki przebieg choroby. Chrońcie swoje zdrowie i życie. Potrzebują Was bliscy, rodzina i przyjaciele… Was i waszego doświadczenia potrzebuje też Częstochowa.

Jeszcze raz apeluję więc o skorzystanie z możliwości ochrony przeciwko Covid-19, jaką daje szczepionka. Liczę na to, że dzięki temu uda nam się możliwie jak najszybciej wrócić do normalnego życia i znowu w pełni się nim cieszyć.

 

Prezydent Miasta Częstochowy
Krzysztof Matyjaszczyk

Page generated in 0.0157 seconds.