Z ostatniej chwili

Szermierze Kmicica powalczą w Pucharze Europy w Bonn

2019-12-05 14:09:39 informacje
img

W najbliższy weekend (7 i 8 grudnia) w Bonn, dawnej stolicy Republiki Federalnej Niemiec,  rozegrany zostanie turniej Pucharu Europy kadetów w szermierce na szpady. Do udziału w tych prestiżowych zawodach powołani zostali dwaj zawodnicy częstochowskiego WLKS-u Kmicic – Łukasz Parafiniuk i Marcin Żelazny.

Choć zawody w Bonn z nazwy są rywalizacją indywidualną i drużynową miłośników białej broni ze Starego Kontynentu, regulamin pozwala, by startowali w nich szermierze z całego świata. Stąd na planszach pojawiają się Azjaci, Australijczycy czy szermierze z obu Ameryk.

Udział częstochowian w Pucharze Europy potwierdza, że szermierka spod znaku Kmicica rozwija się w znakomitym tempie. Jesienią podopieczni Andrzeja Zaguły i wspierającego go Dariusza Radziejewskiego stawali na podium zawodów Pucharu Polski (wspomniany Parafiniuk) i w przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży mogą należeć do faworytów zmagań. Ostatni raz szpadziści z Częstochowy liczyli się w walce o medale podczas olimpiady młodzieży równe 35 lat temu.

- Zrobiliśmy ogromny postęp. I to zarówno na gruncie sportowym, jak i organizacyjnym – przyznaje prezes Kmicica, Stanisław Sączek.

W ostatnich zawodach krajowych rozgrywanych przed tygodniem -  23. turnieju„Gwiazdka ze szpadą” w Gliwicach - szermierze Kmicica znów błyszczeli. W gronie 13-latków zwyciężył Szymon Wojciechowski. We współzawodnictwie kadetów Łukasz Parafiniuk był drugi. W gronie 11-latków na najniższym stopniu podium stanął Antoni Zakrzewski. W finale zameldował się też Kamil Szacior. Dobry występ zaliczył również Szymon Całko, meldując się w najlepszej „szesnastce” zawodów.

(a)

Na zdjęciach: Łukasz Parafiniuk i Marcin Żelazny (obaj z lewej)

Page generated in 0.0206 seconds.