Z ostatniej chwili

Sześć medali Mistrzostw Polski dla Viking Nordic Team Częstochowa

2018-08-07 10:22:02 informacje
img

Mistrzostwa Polski Nordic Walking rozegrano w Osielsku koło Bydgoszczy w minioną sobotę 4 sierpnia. 27-osobowa reprezentacja Viking Nordic Team Częstochowa wróciłaz nich z sześcioma medalami.
Mistrzem Polski w kategorii M40 na dystansie 5 km został Daniel Wojtasiński. Na tym samym dystansie w kategorii M30 brązowy medal wywalczył Michał Zarębski. Na dystansie 10 km srebrny medal zdobyła Mariola Pasikowska (K30), a brązowe Ewelina Suriak (K18) i Paweł Stępniewski (M18). W półmaratonie wicemistrzem Polski został Bogdan Barczyk (M50).
Mistrzostwa Polski wliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, którego kolejne etapy zostaną rozegrane w Potęgowie (19.08) i Hajnówce (8.09). Tegoroczne zawody w Osielsku były również polską eliminacją Pucharu Europy, którego finał będzie miał miejsce w austriackim Bleiburgu (29.09) + informuje Daniel Wojtasiński z Viking Nordic Team Częstochowa.