Z ostatniej chwili

Szybowcowa mistrzyni - na I miejscu w akrobacji samolotowej

2020-09-07 13:32:45 informacje
img

Patrycja Pacak zajęła I miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Patrycja Pacak jest aktualną mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej. Teraz zadebiutowała w sporcie samolotowym – i debiut od razu przyniósł jej zwycięstwo. Pilotka zajęła I miejsce w rozegranym na lotnisku Przylep w dniach 25 – 29 sierpnia Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego w klasie Intermediate.

Aeroklub Częstochowski reprezentowała silna grupa zawodników – Marek Bańkowski, Mariusz Szarawara, Norbert Kasperek – którzy również uzyskali wysokie lokaty.

Patrycja Pacak lata od 2010 r. Jest wychowanką Aeroklubu Częstochowskiego. W powietrzu spędziła ok. 700 godzin. Instruktorką szybowcową jest od ponad trzech lat, a przez ostatnie dwa prowadzi także szkolenia z akrobacji. W 2019 r. została mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej w klasie Advanced, a zarazem odebrała mężczyznom monopol na zwycięstwa w tej konkurencji, zostając pierwszą kobietą z tym tytułem. Jest też m.in. najmłodszą członkinią Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.


fot. Mateusz Nawrot

 

Page generated in 0.0146 seconds.