Z ostatniej chwili

Tajemnicza walizka

2018-03-27 11:38:12 informacje
img

Policjanci zabezpieczali w niedzielę 25 marca walizkę pozostawioną w centrum miasta - informuje częstochowska Policja. Konieczna była także ewakuacja kilku stoisk handlowych jarmarku Święto Palmy Wielkanocnej.
Tuż przed 14.00 oficer dyżurny z Komisariatu I  otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przy pl. Biegańskiego leży pozostawiona bez opieki walizka. Informacja ta spowodowała wdrożenie wszystkich procedur bezpieczeństwa. Teren został otaśmowany i wyłączony z ruchu, zarządzono też ewakuację kilku stoisk handlowych trwającego w Alei Najświętszej Maryi Panny jarmarku wielkanocnego. Na miejsce skierowano policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego i psa do wykrywania materiałów wybuchowych.
Funkcjonariusze ustalili, że walizkę zostawiła grupa ludzi, która kręciła w tamtym miejscu materiał filmowy. Mundurowi odnaleźli ekipę filmowców, którzy najprawdopodobniej przez roztargnienie zapomnieli o jednym z opakowań z profesjonalnym sprzętem. 
Znaleziska pilnowali policyjni pirotechnicy. Po wyjaśnieniu całego zajścia ruch wokół pl.  Biegańskiego wrócił do normy.

Page generated in 0.0416 seconds.