Z ostatniej chwili

Takamowa w „Gaude Mater”

2019-05-17 15:00:21 informacje
img

Projekcję filmu „Takamowa” zapowiada Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1).  Odbędzie się ona w niedzielę 19 maja, początek o godz. 19.00.

„Takamowa” to film dokumentalny o seksualności oraz roli kobiet i mężczyzn, który zrealizował fiński artysta Jukka Male. Obraz filmowy powstawał w Polsce w latach 2014-2019 i jest jest zapisem wywiadów, które przedstawiają zwyczajne, codzienne podejście do tematu ludzkiej seksualności i relacji z drugim człowiekiem.

Jukka Male w swoim filmie zadaje szereg pytań, na przykład o to, czym jest seks, zazdrość, miłość oraz czy mężczyźni nie rozumieją kobiet i na odwrót, czy kobiety nie rozumieją mężczyzn, a także o to, jaka jest największa różnica między płciami?

Jukka Male zajmuje się fotografią przez całe życie. W 1996 roku założył w Helsińskiej Fabryce Kabli Nokii galerię o nazwie Jukka Male Museo. Od trzech lat posługuje się językiem filmowym.

Jest autorem kilku bardzo obszernych, wieloletnich projektów, m.in. „Średnia Wieś” – o polskiej wsi w Bieszczadach, która nosi trwałe ślady długotrwałego konfliktu między Polakami a Ukraińcami, „Chino” – dotyczący prostytucji i narkotyków w Barcelonie, zrealizowany głównie na 50-metrowym odcinku ulicy Carrer de Sant Ramon, „Oqaatsut” – zrealizowany w grenlandzkiej wiosce liczącej wówczas 52 mieszkańców oraz „How Brothers became Others – the Balkan Tragedy” („Jak Bracia stali się Innymi - tragedia bałkańska”) - przedstawiający ofiary wojen w byłej Jugosławii, która dotknęła wszystkich grup etnicznych w całym regionie.

W Ośrodku Promocji Kultury obejrzymy najnowszy projekt filmowy realizowany w Polsce w latach 2014-2019, którego tematem przewodnim jest seksualność i płciowość. Projekcja będzie również okazją do rozmowy z twórcą o jego projektach, ponieważ Jukka Male zagości w Ośrodku. Wstęp wolny.

 

Page generated in 0.0161 seconds.