Z ostatniej chwili

Teatr im. A. Mickiewicza przed wakacjami

2019-06-13 15:00:59 informacje
img

Zbliża się koniec sezonu artystycznego w częstochowskim Teatrze. Na scenie ostatni raz przed wakacjami,  w czwartek i piątek 13 i 14 czerwca o godz. 19.00 zostanie zaprezentowany widowiskowy spektakl „Czyż nie dobija się koni”.  Przedstawienie wyreżyserowała Magdalena Piekorz, Dyrektor Artystyczna, pod której kierownictwem rozpoczął się mijający sezon teatralny.

W tym czasie Teatr zrealizował 4 premiery ( „Poniżej pasa” w reż. André Hübnera-Ochodlo, „Czyż nie dobija się koni?” w reż. Magdaleny Piekorz, „Bo to Polska właśnie” na podstawie „Wesela” S. Wyspiańskiego w reż. Hanny Zbyryt oraz „Nagle zeszłego lata” w reż. Krzysztofa Knurka). Zaprezentowano blisko 300 przedstawień, w tym ponad 40 spektakli gościnnych i wyjazdowych. Teatr odwiedziło ponad 70 tysięcy widzów! Na częstochowskiej scenie wystąpiło wielu znakomitych artystów m.in. Andrzej Poniedzielski, zespół Voo Voo, Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Katarzyna Groniec, Edyta Olszówka, Piotr Polk.

Na przełomie września i października podczas Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” pod hasłem „Rodzina +/-” zaprezentowano siedem przedstawień z Teatrów z całej Polski m. in. „Bóg mordu” z udziałem Lesława Żurka, dwa monodramy Agnieszki Przepiórskiej, „Tata ma kota” z Przemysławem Sadowskim.

Teatr to także edukacja, dlatego po raz kolejny w czasie ferii zimowych zostały zorganizowane warsztaty teatralne dla dzieci. Kontynuowano rozmowy z młodzieżą po spektaklu „Stopklatka”, przeprowadzono ponad 30 spotkań z Adamem Machalicą.

Odbyły się również czteromiesięczne warsztaty dla dorosłych, których zwieńczeniem był pokaz spektaklu „Bal w operze” przygotowany przez uczestników warsztatów, w reżyserii Marka Ślosarskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie były otwarte drzwi dla Widzów, którzy chcieli zobaczyć Teatr od kulis., Na Scenie Kameralnej po raz 19. odbył się też  Przegląd Teatrów Szkół Średnich.

Nowością były Warsztaty Historii Mówionej, czyli cykl spotkań z pisarzem Mikołajem Grynbergiem, podczas których uczestnicy uczyli się jak tworzyć teksty dokumentalne i literackie.

1 czerwca rozpoczął się też Plebiscyt Publiczności na najlepszy Spektakl Sezonu. Do udziału w plebiscycie Teatr wytypował 10 przedstawień. Zwycięski spektakl zostanie zaprezentowany w nowym sezonie artystycznym! Głosowanie potrwa do 30 czerwca.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej: https://www.teatr-mickiewicza.pl/n619,Plebiscyt-publicznosci-na-czestochowski----Spektakl-Sezonu---#main

- To był znakomity sezon, a kolejny będzie jeszcze lepszy i pełen nowych pomysłów. Dziękujemy, że z nami jesteście - podsumowuje minione 10 miesięcy sezonu ekipa teatru.

Page generated in 0.0343 seconds.