Z ostatniej chwili

Technikum nr 12 w programie wsparcia szkół MON-u

2019-05-07 17:47:56 informacje
img

Technikum nr 12 będące częścią Zespołu Szkół Technicznych zakwalifikowało się do 3. edycji programu Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół ponadpodstawowych prowadzących certyfikowane klasy mundurowe - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Celem programu jest wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie jednolitego szkolenia wojskowego, a przez to lepsze przygotowanie młodzieży zainteresowanej armią do ewentualnej służby.  
W programie uczestniczy ponad 100 szkół z całej Polski. W procesie rekrutacyjnym brano pod uwagę m.in. dotychczasową działalność klas mundurowych potwierdzoną odpowiednią dokumentacją. Punktowano także m.in. czas prowadzenia szkolenia wojskowego, jego zakres i jakość, współpracę z podmiotami wojskowymi, bazę szkoleniową i wyposażenie szkoły, a także kompetencje i doświadczenie nauczycieli przedmiotów wojskowych.
Szkoły przyjęte do programu staną się częścią powiatowej sieci szkół certyfikowanych przez MON i będą realizować opracowany przez ministerstwo kompleksowy program nauczania wojskowego. Rozpocznie się on 1 września i zostanie podzielony na trzy etapy. Pierwszy potrwa półtora roku – obejmie cały rok szkolny klasy drugiej oraz pierwsze półrocze klasy trzeciej. Młodzież pozna m.in. regulaminy wojskowe i musztrę, zagadnienia profilaktyki i dyscypliny, przejdzie szkolenie inżynieryjno-saperskie oraz bojowe, w tym taktykę i szkolenie strzeleckie. Zajęcia będą organizowane przy wsparciu m.in. jednostek wojskowych i centrów szkolenia. Absolwentki i absolwenci zyskają m.in. pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej i terytorialnej służby wojskowej oraz ułatwienia w trakcie egzaminów wstępnych do uczelni wojskowych.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0328 seconds.