Z ostatniej chwili

Ten album może się ukazać dzięki tobie

2019-10-01 12:17:48 informacje
img

Wystawa fotografii Jacentego Dędka „Portret prowincji” w lutym otwarta w Muzeum Częstochowskim okazała się wydarzeniem kulturalnym tego roku. Na wernisażu pojawiło się kilkaset osób, wielu zainteresowanych obejrzało ją w kolejnych miesiącach, podziwiając zdjęcia, które powstawały przez ponad 6 lat.

Na wernisażu autor zapowiadał, że materiał przygotował z myślą o książce. Ta publikacja ma właśnie szansę się ukazać. Jej wydanie zależy od nas. 

Będzie albumem liczącym ponad 300 stron, zawierającym fotografie i teksty. Ukazują Polskę, którą można zobaczyć, gdy skierujemy wzrok poza metropolie. Życie i problemy ludzi w małych miasteczkach, ich myślenie, obyczajowość - uchwyconą w czasie przeobrażeń Polski początków XXI wieku.

Na razie istnieje tylko makieta, obrazująca, jak książka ma wyglądać. Aby ją wydać, autor prowadzi zbiórkę środków na portalu Polak Potrafi. Warto, by zaistniała w wersji drukowanej i stanowiła dokument dla przyszłych pokoleń. Warto ją będzie mieć, tym bardziej, że nakład nie jest planowany zbyt duży.

Posiadanie tej książki będzie tym przyjemniejsze, że możemy mieć swój wkład w dzieło wydania.

Jak wesprzeć druk i zapewnić sobie egzemplarz albumu, można się dowiedzieć na stronie https://polakpotrafi.pl/projekt/portretprowincji.pl

 

 

Page generated in 0.0197 seconds.