Z ostatniej chwili

Tenis stołowy - same korzyści

2019-03-15 12:04:50 informacje
img

Tenis stołowy to sport dla każdego, niezależnie od wieku i możliwości kondycyjnych. Przekonywał o tym na ostatniej sesji Rady Miasta Częstochowy prezes honorowy sekcji tenisistek klubu AZS UJD, który działa przy częstochowskiej uczelni od 1973 roku.
W czasie prezentacji sekcji prezes Wiesław Pięta przypomniał historię powstania uczelnianego klubu, którego jedną z pierwszych sekcji był właśnie tenis stołowy. Podkreślił też znaczenie walorów zdrowotnych płynących z uprawiania tej dyscypliny.
W czasie 46 lat istnienia sekcji tenisa przy częstochowskiej uczelni (dawniej WSP i AJD) studentki wywalczyły 34 medale w indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów, 8 medali w drużynowych mistrzostwach Polski i 8-krotnie puchar Polski; 47 razy startowały też w pucharze Europy. W ostatnim roku, dzięki środkom przyznanym w ramach promocji miasta poprzez sport, mogły wyjechać na IV Europejskie Igrzyska Studenckie do Coimbry (Portugalia) - tam zdobyły tytuł mistrza Europy. W 2018 r. zdobyły też brązowe medale podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski. Obecnie klub ma zespoły żeńskie w ekstraklasie kobiet oraz dwa zespoły w drugiej lidze.
Oprócz startów w licznych turniejach, członkowie klubu prowadzą też szkolenia – i to dla wszystkich chętnych (od 6. do 70. roku życia). We wrześniu rozpoczną realizację projektu „Graj i odżywiaj się jak mistrz” adresowanego do uczniów 2 klas częstochowskich szkół.
W czwartkowej prezentacji uczestniczyły aktualne medalistki mistrzostw Polski: Roksana Załomska, Sandra Wabik wraz z trenerką Pauliną Narkiewicz, a także reprezentacja Polski niesłyszących udająca się na mistrzostwa Europy do Bułgarii oraz młodzież szkolna i studencka występująca w II lidze.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0322 seconds.