Z ostatniej chwili

Tragiczne wypadki na przejściach dla pieszych

2018-01-30 11:41:13 informacje
img

Do 2 tragicznych w skutkach wypadków na przejściach dla pieszych w ostatnim czasie doszło w Częstochowie - informuje Policja. 
19 stycznia na ulicy Nowowiejskiego kierujący fiatem potrącił przechodzącego po pasach 76-latka. Mężczyzna mimo reanimacji zmarł. Natomiast w minioną sobotę 27 stycznia przy al. Boh. Monte Cassino kierujący daewoo lanosem potrącił 86-letnią kobietę. Piesza zmarła w szpitalu.
Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokoi fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na tzw. „zebrach”. Większość z tych zdarzeń spowodowanych jest z winy kierowcy. 
Kierowcy, zbliżając się do przejść, winni ograniczyć prędkość jazdy i zachować szczególną ostrożność. Natomiast piesi, mimo że przechodzą na miejscu do tego wyznaczonym, winni obserwować, co dzieje się na jezdni. Niejednokrotnie właśnie takie zachowanie uratowało niechronionych uczestników ruchu drogowego przed potrąceniem.

Page generated in 0.2042 seconds.