Z ostatniej chwili

Tragiczny finał poszukiwań w Miedźnie

2019-01-24 17:32:48 informacje
img

W miniony poniedziałek mundurowi prowadzili poszukiwania zaginionego mieszkańca Miedźna. Po kilku godzinach działań odnaleziono jego zwłoki - informuje kłobucka Policja.
W miniony poniedziałek po godz. 16.00 oficer dyżurny otrzymał informację dotyczącą zaginięcia 49-letniego mieszkańca Miedźna, który dzień wcześniej wyszedł z domu i nie powrócił do chwili zgłoszenia. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, a zwłaszcza warunki atmosferyczne i ujemną temperaturę Komendant ogłosił alarm dla policjantów z tutejszej jednostki. Kłobuccy kryminalni we współpracy z policjantami z KWP w Katowicach ustalili, że telefon zatrzymanego ostatni raz był aktywny w centrum Miedźna w dniu zaginięcia dlatego też kilkugodzinne działania prowadzono przede wszystkim w tej miejscowości. Finał nie był szczęśliwy, gdyż po godz. 22.00 odnaleziono zwłoki poszukiwanego.
W miejscu odnalezienia ciała zaginionego pracowali kłobuccy kryminalni. Czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Policjanci przeprowadzili oględziny wspólnie z technikiem kryminalistyki. Obecnie trwa postępowanie, które ma ustalić dokładny przebieg tragicznych wydarzeń.
W akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad sto osób, w tym policjanci z komendy w Kłobucku i z podległych komisariatów, policyjny przewodnik z psem tropiącym, stróże prawa z SPPP w Częstochowie, strażacy z KP PSP w Kłobucku wraz z ochotnikami z OSP w Miedźnie, Ostrowach nad Okszą i Mokrej oraz znajomi i rodzina zaginionego.

Page generated in 0.0297 seconds.