Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek - nie żyje kierowca seata

2020-06-01 11:44:29 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miniony piątek na drodze wojewódzkiej nr 491. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący seatem na prostym odcinku drogi zaczął wyprzedzać inny samochód, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. Doprowadził tym do uderzenia w bok iveco, a w konsekwencji do „dachowania”. Na skutek obrażeń odniesionych w wyniku tego zdarzenia 47-letni kierowca seata zmarł - informuje kłobucka Policja.
Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 14.00 między Kamykiem a Łobodnem. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca seata na prostym odcinku drogi podjął manewr wyprzedzania innego samochodu, podczas gdy sam był już wyprzedzany przez kierującego iveco. W wyniku tego manewru kierowca seata uderzył w bok iveco, a następnie zjechał na prawe pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu.
Na skutek odniesionych obrażeń 47-letni kierowca seata, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Do szpitala została przewieziona również 41-letnia pasażerka seata, mieszkanka Oleśnicy. Iveco kierował 40-letni mężczyzna, mieszkaniec Sieradza, który nie odniósł obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy.
Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, w trakcie którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu m.in. stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.
W trakcie wykonywania policyjnych czynności droga DW 491 na odcinku Kamyk-Łobodno była zamknięta. Wyznaczono objazdy przez Kłobuck.
Wszyscy świadkowie tego wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0148 seconds.