Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Borowiance

2019-12-11 10:29:04 informacje
img

Kłobuccy kryminalni pod nadzorem częstochowskiego prokuratora wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło na ul. Tartakowej w Borowiance. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że na prostym odcinku drogi 23-letni kierujący bmw najechał na 70-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie leżał na jezdni. Mężczyzna zmarł na miejscu. - informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło 9 grudnia około godz.1.45. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący od Kamyka 23-letni kierowca bmw najechał na 70-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie leżał na jezdni.

Na skutek obrażeń 70-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kłobuck, zmarł na miejscu.

Dokładna przyczyna zgonu oraz stan trzeźwości 70-latka będzie ustalony na podstawie zleconej sekcji zwłok.

Samochodem kierował mieszkaniec powiatu częstochowskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, by biegły przeprowadził badania z zakresu stanu technicznego pojazdów.

Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wszystkie osoby będące świadkami wypadku lub posiadające wiedzę na jego temat są proszone o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr. telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

Page generated in 0.0146 seconds.