Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Kalei

2019-10-11 11:57:36 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kalei. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący renaultem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Ogrodowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu audi jadącemu w kierunku Wręczycy Wielkiej. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 57-letni kierowca renaulta clio, mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka.

Do zderzenia audi i renaulta doszło wczoraj, kilka minut przed godz. 12.00, na drodze wojewódzkiej nr 494.

Audi kierował 51-letni mężczyzna, również mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Nie odniósł poważnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, oględziny przeprowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki. Ponadto, w czynnościach udział brał technik kryminalistyki. Szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz kłobuccy kryminalni. Będzie ono również zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

 

Page generated in 0.0224 seconds.