Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Miedźnie

2021-11-10 12:05:20 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają  okoliczności wypadku, do którego doszło 9 listopada w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że jadący w kierunku Częstochowy kierowca skody potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Na skutek odniesionych obrażeń pieszy zmarł - informuje kłobucka Policja.
Do potrącenia pieszego doszło 8 listopada około godz. 5.30 rano na ul. Częstochowskiej w Miedźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że jadący w terenie zabudowanym w kierunku Łobodna 39-letni kierowca skody najechał na pieszego przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, 76-letni mieszkaniec gminy Miedźno zmarł. Kierowca osobowej skody, w chwili zdarzenia był trzeźwy.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Częstochowie. W czasie wykonywania policyjnych czynności droga wojewódzka numer 491 była całkowicie zablokowana. Policjanci ruchu drogowego wyznaczyli objazdy.
Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu m.in. stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0205 seconds.