Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek w Napoleonie - nie żyje 40-letni pieszy

2019-11-04 12:57:16 informacje
img

O tragicznym wypadku, do którego doszło w miniony czwartek około godz. 19.25 na drodze pomiędzy Lipiem a Parzymiechami informuje kłobucka Policja. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że na prostym odcinku nieoświetlonej drogi 27-letni kierujący dacią potrącił 40-letniego pieszego, który wszedł na jezdnię z pobocza drogi wprost pod koła samochodu. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Napoleon.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku nieoświetlonej drogi w terenie niezabudowanym jadący w kierunku Parzymiech kierujący dacią potrącił 40-letniego mężczyznę, który nieoczekiwanie wszedł na jezdnię z pobocza drogi. Pieszy zmarł na miejscu.

Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Stan trzeźwości pieszego będzie ustalony podczas sekcji zwłok.

Tragiczne zdarzenie poprzedzone było zgłoszeniem przypadkowych świadków, kobiety i mężczyzny, jadących w kierunku Parzymiechów, którzy na drodze zauważyli pieszego ubranego na ciemno, bez elementów odblaskowych. Mężczyzna szedł w tym samym kierunku, środkiem ich pasa jezdni.

Opisywane zdarzenie miało miejsce kilkanaście minut po godz. 19.00 i już wtedy przypadkowy świadek - kierowca - w ostatniej chwili zdążył zatrzymać swój pojazd przed pieszym.

Po odebraniu zgłoszenia dotyczącego nieoświetlonego mężczyzny stwarzającego zagrożenie na drodze dyżurny na miejsce skierował patroli policjantów z Krzepic. Jednocześnie świadkowie oświadczyli, że do czasu przyjazdu mundurowych pozostaną na miejscu. Pieszy nie reagował na próby nawiązania rozmowy, nie chciał zejść z jezdni, natomiast po przejściu kilkudziesięciu metrów zszedł z drogi do lasu. Zgłaszający zaczęli szukać mężczyzny, oświetlali miejsce, gdzie go widzieli. W tym samym czasie od strony Lipia zbliżał się już samochód, który brał udział w zdarzeniu.

Niestety, pomimo bardzo dobrej reakcji przypadkowych świadków, nieoświetlony pieszy w innym miejscu drogi wszedł z pobocza wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Podczas obsługi zdarzenia oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki wspólnie z technikiem kryminalistyki. Na miejscu zabezpieczono również samochód biorący udział w wypadku, by przeprowadzić badania przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku lub posiadające wiedzę o zdarzeniu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

 

Page generated in 0.0155 seconds.