Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzysty

2018-04-11 13:17:16 informacje
img

Do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty doszło na ul. Łukaszewicza w Szarlejce - informuje kłobucka Policja.
W miniony piątek, kilkanaście minut po godz. 12.00 oficer dyżurny otrzymał informację o wypadku na ul. Łukaszewicza w Szarlejsce z udziałem rowerzysty. Na miejscu okazało się, że 60-letni kierowca renaulta, jadąc w kierunku Wręczycy Wielkiej, z nieustalonych przyczyn przejechał przez oś jezdni i czołowo zderzył się z jadącym prawidłowo rowerzystą. Kierujący rowerem 70-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, przy dobrych warunkach atmosferycznych.
W zdarzeniu udział brała jeszcze 60-letnia kobieta, która jechała rowerem po chodniku, kilka metrów za potrąconym rowerzystą. Kobieta, widząc zdarzenie, zdążyła zeskoczyć ze swojego jednośladu, który chwilę później również znalazł się pod kołami renaulta. Dzięki swojej reakcji nie odniosła poważnych obrażeń ciała.
Renaultem kierował 60-letni mieszkaniec Częstochowy, w chwili zdarzenia trzeźwy.
Na miejscu, w obecności prokuratora, oględziny wykonywali policjanci z kłobuckiej drogówki, wspólnie z technikiem kryminalistyki. Tragiczne zdarzenie zostanie poddane ocenie przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.
Kierowca renaulta został zatrzymany. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. 60-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zastosowano wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełniony czyn grozi mu kilkuletni pobyt w więzieniu.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.033 seconds.