Z ostatniej chwili

Niesamowity wyczyn Bartka Mireckiego

2018-09-03 11:08:44 informacje
img

Bartłomiej Mirecki podczas gościnnego występu w prestiżowej serii Renault Clio CUP Central Europe, startując z ostatniego miejsca, zakończył wyścig na podium! W ciągu zaledwie 30-minutowego wyścigu wyprzedził aż 24 rywali, a to wszystko w deszczowych warunkach, które utrudniały jazdę. To bardzo rzadki w profesjonalnych wyścigach samochodowych wyczyn. Na uwagę zasługuje fakt, że Mirecki siedział za kierownicą tego auta po raz pierwszy! 
W miniony weekend Bartek Mirecki gościnnie wystąpił w mistrzostwach Renault Clio CUP Central Europe. Wyścigi odbyły się na czeskim torze Autodrom Most. Już w oficjalnych treningach częstochowianin wykazał się bardzo dobrym tempem. Po udanych kwalifikacjach sędziowie nałożyli na Bartka Mireckiego karę za brak nakrętek na wentylach kół, w związku z tym musiał startować do wyścigów z ostatniej pozycji. W pierwszym z 28. pozycji awansował na siódmą.
Największym zaskoczeniem dla kibiców i innych kierowców w stawce był wynik Mireckiego w drugim wyścigu. Startując ponownie z 28. pozycji, już po pierwszym okrążeniu mierzącym nieco ponad 4 km częstochowianin był na 14. miejscu. Ostatecznie zakończył rywalizację na 3. pozycji, pokonując 24 zawodników. 
- Do samego końca zaciekle walczyłem i przebijałem się do przodu, efektem tego jest puchar za 3. miejsce. To był naprawdę bardzo trudny i emocjonujący wyścig! 27 min ostrej walki do ostatnich metrów, tor przesychał, więc trzeba było dbać o opony, które traciły przyczepność z każdym zakrętem. Bardzo się cieszę z pucharu, który przywiozłem do domu i muszę przyznać, że był to chyba mój najtrudniej wywalczony puchar w karierze. Pierwszy raz siedziałem w pucharowym Clio, a na dodatek ‚pechowe’ kwalifikacje zmusiły mnie do startu z tak odległej pozycji. Mimo to nie poddałem się i walczyłem do końca! - komentuje Bartłomiej Mirecki. 
Bartłomiej Mirecki wystartował w Renault Clio CUP Central Europe jednorazowo. W najbliższy weekend wsiada do swojej Formuły Renault i wraca do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy Centralnej FIA CEZ. W tym sezonie częstochowianin walczy też o tytuł Mistrza Polski. 
W zawodach Renault Clio CUP Central Europe regularnie startują zawodnicy BM Racing Team, czyli zespołu prowadzonego przez Bartka Mireckiego. W miniony weekend najlepszy z częstochowskiej ekipy osiągnął Karol Urbaniak, który wygrał pierwszy wyścig.

Page generated in 0.0305 seconds.