Z ostatniej chwili

Charytatywnie dla zwierząt

2018-09-12 11:09:23 informacje
img

Trzecią edycję akcji "Charytatywnie dla Zwierząt" rozpoczęli w poniedziałek 10 września uczniowie ZST. Cel akcji to wsparcie bezdomnych zwierząt przebywających w częstochowskim schronisku oraz pomoc stowarzyszeniom i fundacjom działającym na terenie miasta, które się zwierzakami opiekują na co dzień.
Podczas poprzednich edycji w akcję włączyli się nie tylko uczniowie częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, ale także uczniowie i nauczyciele z licznych placówek oświatowych całego powiatu częstochowskiego oraz mieszkańcy miasta.
Szczegóły dotyczące miejsca  zbiórki w każdej szkole można uzyskać, bezpośrednio kontaktując się z organizatorami akcji lub u szkolnych koordynatorów.
Co zbieramy? Wszystko, co może się przydać zwierzakom i być pomocne wolontariuszom, któzy nad nimi czuwają: koce, poduchy, karmę, makarony, puszki (jedzenie z długim terminem ważności), także leki i akcesoria dla zwierząt. 
- Nie musicie być uczniami, aby wspomóc naszą akcję, zapraszamy do odwiedzenia wydarzenia na Facebooku i ustalenie indywidualnego terminu oraz miejsca odbioru materiałów - zachęcają organizatorzy.  
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2017458991654329/
Akcja trwa do 13 października, organizatorzy proszą o dostarczenie w tym terminie do Zespołu Szkół Technicznych. wszelkich zebranych akcesoriów 
Podczas dwóch edycji zbiórki udało się zebrać i przekazać ponad 3 tony karmy, 600 kg żwirku, ponad 150 poduch i koców oraz leki, ryż, kluski itp.
- Zwierzaki to istoty potrzebujące ludzkiego wsparcia i opieki. Cieszy nas, że w Częstochowie troszczy się o nie tylu wolontariuszy, tych pracujących na rzecz schroniska, ale również poszukujących we własnym zakresie nowych domów dla psów i kotów. Zdajemy sobie sprawę, jak dużo czasu, miłości i ogromnego zaangażowania wymaga opieka, którą oferują zwierzętom i charytatywną akcją chcemy ułatwić im codzienną pracę z potrzebującymi zwierzakami - podkreślają organizatorzy zbiórki Jakub Sikora i Damian Trzeszkowski z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.
Wydarzenie "Charytatywnie dla zwierząt" zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.
Akcję wspierają również Zespół Szkół Technicznych, Stowarzyszenie "Aktywna Częstochowa" oraz "Częstokocham"

Page generated in 0.0335 seconds.